Absurdy RP

 

Zabierają, nie wiedzą za co

"Tymczasem w pewnym banku Pekao SA pewnemu klientowi zniknęło dziś z konta 75 zł. Zajrzał do historii operacji i zdębiał, bo w zestawieniu nie było śladu transakcji na taką kwotę.

Klient zadzwonił na infolinię, przez kwadrans podawał PIN-y, PUK-i, PESEL-e oraz nazwiska panieńskie matek, aż w końcu połączył się z pracownikiem kompetentnym wyłącznie do przełączenia rozmowy na inną infolinię. Po rytualnym podaniu kolejnej porcji telekodów i telepinów, klient uzyskał połączenie z pracownikiem, który wspaniałomyślnie zgodził się zająć sprawą. Po jakiejś minucie, z wyczuwalną ulgą w głosie facet wyjaśnił, że on również nie wie, za co bank skasował klienta na 75 zł. - Najlepiej niech pan się skontaktuje z oddziałem, w którym ma pan rachunek, bo to mi wygląda na zajęcie komornicze. Korzystając z okazji, życzę Wesołych Świąt - dorzucił na pożegnanie.

Wiedziony złymi przeczuciami klient potulnie zatelefonował do oddziału.

- Hmmm - wyjaśniła do słuchawki bardzo miła pani i poprosiła o godzinę na sprawdzenie w jeszcze innym systemie, za co bank pobrał 75 zł. Po niecałej godzinie faktycznie oddzwoniła i to z dobrymi wiadomościami: na rachunku na pewno nie ma żadnych zajęć.

- Panie Marku, a czy pan ma jeszcze tę debetową Visę do rachunku? - dorzuciła nieśmiało na koniec rozmowy. 

- Nie - odparł klient. - Przecież nie mam jej już od dwóch lat. 

- Acha - Pani z banku zrobiła się jeszcze smutniejsza. - Bo mi to wygląda na opłatę roczną za używanie tej karty. W ubiegłym roku na przykład też w grudniu pobraliśmy panu z konta 75 zł.

- Chwileczkę. Za kartę, którą anulowałem w 2013 r.? - upewnił się klient. 

- Chyba tak. To znaczy, pewna nie jestem… Nie potrafię sprawdzić za co został pan obciążony - przyznała w końcu. - Ale wie pan co? - Wpadła nagle na świetny pomysł. - Jeśli się panu ta transakcja w końcu zaksięguje w historii operacji, proszę koniecznie dać nam znać co to jest."

 

 CIEKAWE SERWISY         

Mafia Urzędnicza
- blog opisujący nieprawidłowości w działaniu urzędów, zawierający materiały publikowane w mediach, telewizji i prasie.

Zlikwiduj ZUS
- strona zwolenników i sympatyków idei wolnego rynku - cyfrowa platforma dyskusji o liberalizmie.


Oszukani. org
- portal społecznościowy wspierający osoby oszukane przez firmy lub instytucje.

Strona bez sensu
-  zobacz, to zupełnie bezużyteczne

Widziane spod Wawelu - felietony krótkie i celne


 POLECANE                  

Opowieść rencisty

Czy ja - człowiek, któremu ZUS co miesiąc przelewa pieniądze mogę ZUS krytykować?

Mogę i chcę. Wiem o tej instytucji dużo, o lekarzach orzecznikach, o procedurach, sporo wiem również o tym jak skutecznie domagać się od ZUS-u, jak z nimi walczyć i wygrywać. Więcej

_____________________

Rzeczpospolita Absurdalna

To, że żyjemy w trzeciej, czwartej czy dziesiątej Rzeczpospolitej Polskiej nie jest tak oczywiste jak oczywisty jest fakt, że żyjemy w państwie w którym absurd goni kolejny absurd, szczególnie jeżeli chodzi o przepisy mające na celu zedrzeć z obywatela czy przedsiębiorcy jak największe pieniądze. Więcej

Więcej nonsensów 

 

Make a free website with Yola