Absurdy RP

WASZE HISTORIE             

Wycinają drzewa
- i biją!

Jak donosi portal „Echa Społeczne”, w Krakowie robotnicy wycinający drzewa pobili kobietę, która próbowała ich powstrzymać ze względu na okres lęgowy ptaków. Interweniujący policjanci zbagatelizowali sprawę!
To on za tym stoi?
Na jednym z krakowskich osiedli 7 marca pani Katarzyna zauważyła mężczyzn, którzy szykowali się do wycinki drzew. Tymczasem tydzień wcześniej zaczął się okres ochronny ptaków i z tego względu od tego momentu nie wolno ścinać drzew. Pani Katarzyna zrobiła zdjęcie i zapytała drwali , czy wiedzą, że wycinanie drzew w tym okresie jest niedozwolone.

W odpowiedzi – jak relacjonuje na Facebooku Bartosz Szymański, „Jeden z pracowników Rzucił się na nią, chcąc wyrwać jej telefon z ręki. Katarzyna się cofała, jednak pracownik ją dopadł, chwycił za długi szalik. Zaczął ją dusić. Napadnięta zaczęła się wyrywać, krzyczeć, w końcu uderzyła go w twarz. Wówczas napastnik zaczął ją ciągnąć za ten szalik z całej siły, niemal wywracając. Trzej pozostali pracownicy skoczyli mu pomóc. Jeden z nich zaczął boleśnie wykręcać jej ręce do tyłu. Resztkami sił Katarzyna zaczęła wzywać pomocy syna. Ludzie przechodzący zaczęli w końcu zwracać uwagę. W szarpaninie, jeden z mężczyzn uderzył ją w twarz, ten duszący ją kopnął. Z klatki wybiegł syn Katarzyny, zaś kulejący sąsiad rzucił się jej na pomoc. Po chwili 7 osób zaczęło interweniować. Syn Katarzyny zadzwonił po policję. Zanim przyjechali, jeden z agresywnych mężczyzn zamierzył się łopatą na jej syna. Grozili jej i synowi śmiercią (pisownia oryginalna).

Przybyli na miejsce policjanci chcieli tylko dowiedzieć się... czy były jakieś gniazda czy budki lęgowe (na co jeden z rębaczy odpowiedział, że skąd). Tak jakby w tym przypadku chodziło wciąż tylko o ptaki. Napastnicy nie zostali zatrzymani. Natomiast p. Katarzyna zapowiedziała złożenie oficjalnego zawiadomienia na komisariacie. Zobaczymy, co dalej. 
 

 CIEKAWE SERWISY         

Mafia Urzędnicza
- blog opisujący nieprawidłowości w działaniu urzędów, zawierający materiały publikowane w mediach, telewizji i prasie.

Zlikwiduj ZUS
- strona zwolenników i sympatyków idei wolnego rynku - cyfrowa platforma dyskusji o liberalizmie.


Oszukani. org
- portal społecznościowy wspierający osoby oszukane przez firmy lub instytucje.

Strona bez sensu
-  zobacz, to zupełnie bezużyteczne

Widziane spod Wawelu - felietony krótkie i celne


 POLECANE                  

Opowieść rencisty

Czy ja - człowiek, któremu ZUS co miesiąc przelewa pieniądze mogę ZUS krytykować?

Mogę i chcę. Wiem o tej instytucji dużo, o lekarzach orzecznikach, o procedurach, sporo wiem również o tym jak skutecznie domagać się od ZUS-u, jak z nimi walczyć i wygrywać. Więcej

_____________________

Rzeczpospolita Absurdalna

To, że żyjemy w trzeciej, czwartej czy dziesiątej Rzeczpospolitej Polskiej nie jest tak oczywiste jak oczywisty jest fakt, że żyjemy w państwie w którym absurd goni kolejny absurd, szczególnie jeżeli chodzi o przepisy mające na celu zedrzeć z obywatela czy przedsiębiorcy jak największe pieniądze. Więcej

Więcej nonsensów 

______________________________________________________________________________________

©Medi&Net Invest

Make a free website with Yola