Absurdy RP

WASZE HISTORIE        

Ofiary napastnikami według Senyszyn

Joanna Senyszyn zaatakowała bezpardonowo „żołnierzy wyklętych” na swoim profilu FB. Owszem, uważamy że to absurd, aby używać ich jako element nowej PIS-owskiej religii, ale z drugiej strony to skandal, aby widzieć jedynie bandytów we wszystkich partyzantach, którzy nie poddali się nielegalnej władzy narzuconej przez Sowietów.
Joanna Senyszyn
Rozumiemy, że długoletnie członkostwo w PZPR zobowiązuje. Ale nawet dłużsi stażem ani wyżej postawieni eks-towarzysze nie pozwalają sobie na podobne kalumnie. W jej zaś przypadku, to nie pierwszy raz, kiedy kłamie, obraża lub choćby generalizuje na temat tych, którzy jako pierwsi w powojennej Polsce walczyli z komuną.

Taki oto wpis zamieściła eks(?)-komunistka: „Żołnierze wyklęci zasługują na wieczne potępienie i zapomnienie, które historycznie jest najwyższą karą. Bezdenna głupota polskiej, nacjonalistycznej prawicy, której nikt się na czas nie przeciwstawił, wyniosła bandytów na pomniki i do szkolnych podręczników. Wyklęci są przedstawiani jako wzorce osobowe dla młodych Polaków. Czy naprawdę PiS chce nowej wojny domowej? Wszak wyklęci ją przed laty wywołali i prowadzili. Wtedy bestialsko zamordowali kilkanaście tysięcy swoich rodaków. Dziesiątkom albo i setkom tysięcy uniemożliwiali nowe życie. Wyklęci byli idiotami czekającymi na III wojnę światową, której nie chciał nikt, oprócz nich. Nie chcieli przyłączenia Ziem Zachodnich i Północnych do Polski, bo roili sobie, że odbiją kresy wschodnie. Sprzeciwiali się reformie rolnej, dzięki której miliony Polaków zyskało godziwe życie. Słusznie wyklęci walczyli z referendum 3xTAK, bo sami byli 3xNIE - nienawistni, nieużyci, a ostatecznie także nieudolni. I to jedyna ich pozytywna cecha.”

Trudno racjonalnie dyskutować z owym wpisem, opierającym się dawnej komunistycznej propagandzie. Owszem, przyznać trzeba, że i wśród powojennych partyzantów zdarzali się również bandyci. Jednak określanie ich wszystkich w ten sposób to nawet nie generalizowanie, ale przekłamanie.

Reszta zaś opiera się na odwracaniu kota do góry ogonem, robieniu z napastnika ofiary. Zauważmy tylko, że władza komunistyczna był nielegalna, bo narzucona siłą z zewnątrz, oparta wręcz na agentach obcego państwa. Do tego posiłkująca się sfałszowanymi wyborami. I ona prawdziwie, wraz z jej mocodawcami miała krew tysięcy na rękach.
Zaś reforma rolna w praktyce przeprowadzana była nawet łamiąc jej własne przepisy. Był to często po prostu bezprawny rabunek i to nawet według nowego prawa.
Wojnę domową wywołało wprowadzenie w naszym kraju obcej, represyjnej władzy. To prymitywna przewrotność twierdzić, że wywoływali ją ci, którzy się przed tą władzą bronili.
Retoryka właściwie niczym PIS-owska.
 

 CIEKAWE SERWISY         

Mafia Urzędnicza
- blog opisujący nieprawidłowości w działaniu urzędów, zawierający materiały publikowane w mediach, telewizji i prasie.

Zlikwiduj ZUS
- strona zwolenników i sympatyków idei wolnego rynku - cyfrowa platforma dyskusji o liberalizmie.


Oszukani. org
- portal społecznościowy wspierający osoby oszukane przez firmy lub instytucje.

Strona bez sensu
-  zobacz, to zupełnie bezużyteczne

Widziane spod Wawelu - felietony krótkie i celne

 POLECANE                  

Opowieść rencisty

Czy ja - człowiek, któremu ZUS co miesiąc przelewa pieniądze mogę ZUS krytykować?

Mogę i chcę. Wiem o tej instytucji dużo, o lekarzach orzecznikach, o procedurach, sporo wiem również o tym jak skutecznie domagać się od ZUS-u, jak z nimi walczyć i wygrywać. Więcej

_____________________

Rzeczpospolita Absurdalna

To, że żyjemy w trzeciej, czwartej czy dziesiątej Rzeczpospolitej Polskiej nie jest tak oczywiste jak oczywisty jest fakt, że żyjemy w państwie w którym absurd goni kolejny absurd, szczególnie jeżeli chodzi o przepisy mające na celu zedrzeć z obywatela czy przedsiębiorcy jak największe pieniądze. Więcej

Więcej nonsensów 

Komornik złupi nawet ofiarę

Pan Zbigniew Kowalski z Częstochowy padł ofiarą bankowego oszusta. Mimo że sąd uchylił nakaz spłacania długów, a bank wycofał roszczenia, pieniędzy chce dalej komornik. Tzn. chce, aby Pan Zbigniew (bezrobotny zresztą) zapłacił mu za jego "pracę".

Czytaj więcej

Make a free website with Yola